Návrat dětí do školky

Vážení rodiče,
posílám několik důležitých informací ohledně znovuotevření školky pro předškoláky v pondělí 12.4.2021.
1/ V pondělí a ve čtvrtek se musí děti otestovat antigenními testy. Testování bude probíhat v šatnách v přízemí budov, v počtu 3 děti a 3 dospěláci (je třeba zajistit povinné rozestupy). testování bude probíhat v časech 6.30-7.50 hodin. Asistovat budou zaměstnanci školky. Test budou provádět svým dětem rodiče.Po celou dobu testování musí mít rodič i dítě zakrytá ústa i nos, kromě okamžiku stěru z nosu dítěte.Pro seznámení se s průběhem testu je k dispozici ilustrační videonahrávka (LEPU testy).

http://www.pedagogicke.info/2021/04/msmt-testovani-ve-skole.html

http://www.pedagogicke.info/…tml

2/ Výjimku z testování bude mít  osoba (dítě), pokud prokazatelně doloží, že „prodělala laboratorně potvrzené onemocnění covid-19, uplynula u ní doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 90dní„. Po uplynutí 90 dní už se musí dítě testovat. 

Výjimku z testování bude mít osoba (dítě), která doloží : „negativní výsledek POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2, které nejsou starší 48 hodin, a které byly provedeny poskytovatelem zdravotních služeb podle aktuálně platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví k provádění testů“.(Mimořádné opatření MZDR ze dne 6.dubna 2021)

3/ Školní jídelna upozorňuje, že nejpozději bude možné odhlásit stravu dítěte ve školce den předem. Ranní odhlášky nebudou možné. Oběd včetně svačiny si budou moci rodiče vyzvednout ve třídách po předchozí telefonní domluvě.
4/ Upozorňujeme, že je třeba děti opět vybavit – bačkůrky, náhradní oblečení, pyžamo….
Těšíme se v pondělí na viděnou a držme si palce.